KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 14077478
nr 1407 7478
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färgetsning, Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 66/180. Motivet: 20x30, yttermått inklusive ram: 61x51 cm
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 5 juli 2021
kl 18:13:14
1/7 22:23:24
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis